Hírek
2017. Március 30. 09:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
23 országot érintő félmilliárd forint értékű pénzmosásban nyomoztak a vasi rendőrök

A gyanú szerint öt kontinens huszonhárom országában harminckét gazdasági társaság érintett abban a több mint félmilliárd forint értékű pénzmosásban, mely miatt huszonkét gyanúsítottal, kameruni és nigériai állampolgárokkal szemben javasol vádemelést a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság - közölték a megyei főkapitányság honlapján szerdán.
Azt írták, a nyomozás szerint 2014 júliusa és 2015 júliusa között Európában, Ázsiában, Afrikában, Ausztráliában és az Egyesült Államokban működő gazdasági társaságok informatikai rendszerét törték fel a bűnelkövetők, akik az érintett cégek üzleti levelezéseit nyomon tudták követni. A gyanúsítottak a megszerzett információk birtokában valós üzleti partnereket felhasználva, vagy magukat valós üzleti partnereknek kiadva különböző szolgáltatások, illetve termékek értékesítésének és vásárlásának színlelésével tévesztették meg a kiszemelt vállalkozásokat.
Hozzáfűzték: a külföldi cégek a fiktív vásárlások ellenértékét kameruni és nigériai állampolgárok ellenőrzése alatt álló magyarországi bankszámlákra utalták.
A rendőrség szerint a pénzmosási tevékenységet egy 23 éves kameruni férfi irányította és huszonegy társa is részt vett benne, döntöttek a befolyó összegek felvételéről vagy másik számlára utalásáról.
A vasi nyomozók összesen huszonkét gyanúsítottat hallgattak ki, a bűncselekménnyel okozott kár meghaladja a félmilliárd forintot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.
2025. Április 18. 09:44, péntek | Belföld
Kora nyárias időjárás várható a húsvéti hosszú hétvégén
Nagypénteken még több hullámban várható zápor, zivatar és a hőmérséklet is kissé visszaesik, de ezt követően nagyrészt napos, kora nyárias idő várható a húsvéti hosszú hétvégén, 20-26 Celsius-fok feletti maximumokkal