Városlista
2025. április 15, kedd - Tas, Anasztázia

Hírek

2017. Október 21. 05:00, szombat | Életmód
Forrás: mti

A halálozások tíz százalékáért a légszennyezettség felelős

A halálozások tíz százalékáért a légszennyezettség felelős

A halálozások mintegy tíz százalékáért a légszennyezettség felelős Magyarországon - közölte az Országos Közegészségügyi Intézet levegőhigiénés és aerobiológiai osztályának vezetője pénteken az M1 aktuális csatornán.

Szigeti Tamás elmondta: a szmoghelyzet kialakulásának több feltétele van, egyrészt kellenek bizonyos földrajzi adottságok, amelyek Magyarországon megvannak, hiszen télen gyakori az úgynevezett hőmérsékleti inverzió, amelynek hatására a melegebb légrétegek alá egy hidegebb légréteg rakódik, ezért megreked a levegő a Kárpát-medencében. Fontos légszennyezési forrás a közlekedés és télen a lakossági fűtés is.

Utóbbiról elmondta: nagyon fontos lenne, hogy megfelelő módon fűtsenek az emberek, mert jelentős probléma, hogy sok helyen "mindent eltüzelnek", így káros anyagok kerülnek a légkörbe, és megnövekszik a szálló por koncentrációja. Felhívta a figyelmet: jó minőségű tűzifával kell fűteni, és nem szabad eltüzelni műanyagot, festett fát, nagy mennyiségben újságpapírt. A nagyobb városokban a közlekedés is fontos légszennyező forrás, amely szintén növeli a szálló por koncentrációját - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 15. 07:30, kedd | Életmód

Esterházy Irodalmi Díjat hoztak létre

Esterházy Irodalmi Díjat hozott létre a kortárs magyar irodalom nagyobb társadalmi megbecsülése érdekében az Esterházy Magyarország Alapítvány.

2025. Április 14. 07:50, hétfő | Életmód

Energiaügyi Minisztérium: márciusban üzembe állt a háromszázezredik háztartási naperőmű Magyarországon

Márciusban üzembe állt a háromszázezredik háztartási naperőmű Magyarországon - olvasható az Energiaügyi Minisztérium közösségi oldalán vasárnap közzétett posztjában.

2025. Április 13. 10:36, vasárnap | Életmód

Meteorológia: nagyobb koncentrációban érkezik szaharai por

Nagyobb koncentrációban szaharai por érkezik Magyarország fölé, a jövő hét első napjaiban elszórtan saras eső is eshet - írta a HungaroMet Zrt. Facebook-oldalán szombaton.