Hírek
2015. Szeptember 22. 06:54, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
A kontinens védelmére szólíthatja fel Európa vezetőit a parlament

Az Országgyűlés mai ülésén szavaz arról a határozati javaslatról, amelyben kormánypárti politikusok a kontinens és polgárai védelmére szólítanák fel az Európai Unió vezetőit a migrációs válsággal összefüggésben.
A képviselők emellett dönthetnek a devizaalapú autóhitelek forintosításáról is.
A ház ülése reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, ezt követik a szavazások.
A parlament elsőként az Európai Unió vezetőinek címzett üzenetet fogadhatják el határozati javaslat formájában. A kormánypárti politikusok indítványukkal a kabinetet is felszólítanák arra, hogy pénzügyi forrásokkal és jogszabályi feltételekkel tegye lehetővé, hogy Magyarország minden szükséges eszközzel meg tudja védeni a határait.
Szavazás várható a devizaalapú autóhitelek forintosításáról szóló javaslatáról is, miután az előterjesztés házszabálytól eltérő gyorsaságú elfogadását hétfőn ellenzéki képviselők is segítették.
A parlament emellett elfogadhatja az új közbeszerzési törvényt, valamint módosíthatja az idei költségvetést is.
A határozathozatal után nyolc javaslat általános vitáját bonyolítják le.
Tárgyalják majd a Fidesz azon kezdeményezését, amely a szegedi mellett további bíróságokat is kijelölne az illegális bevándorlással összefüggő ügyek tárgyalására.
Terítékre kerülnek még a kormány legfrissebb tőkepiaci és biztosítási tárgyú változtatási kezdeményezéséről, a temetőkre vonatkozó különleges szabályok bevezetéséről és a villamos energiáról szóló törvény módosításáról szóló javaslatok is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban