Hírek
2012. Május 25. 14:11, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A majmok valóban úgy viselkednek, mint az emberek

A csimpánzoknak és az orángutánoknak valóban olyan társas tulajdonságaik vannak, mint az embereknek - mondják kutatók.
Szakértők között évekig folyt a vita, hogy a majmok tényleg emberi tulajdonságokkal rendelkeznek-e vagy viselkedésük csupán az emberek megfigyelésének antropomorf kivetítései.
A kutatócsoport egy statisztikai tecnika segítségével objektíven, emberi 'részrehajlás' nélkül figyelték meg a majmok viselkedését és azt mondják, a majmok és az emberek tulajdonságai valóban megegyeznek.
A csimpánzoknak ugyanolyan társadalmi problémáik vannak, mint nekünk, ők is barátokat és párt keresnek maguknak és igyekeznek kivívni illő helyüket társaik között - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.