Városlista
2025. április 29, kedd - Péter

Hírek

2018. Február 20. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: Bajnok Artúr, az MTI tudósítója jelenti:

A spanyol pénzügyminiszter lesz az Európai Központi Bank új alelnöke

Luis de Guindos spanyol pénzügyminisztert jelölték az Európai Központi Bank (EKB) nyáron megüresedő alelnöki posztjára hétfőn az eurócsoport brüsszeli ülésén.

Az euróövezeti pénzügyminisztereket tömörítő testület tagjai támogatásukról biztosították kollégájukat, miután Írország visszaléptette egyetlen riválisát, Philip Lane-t, az ír központi bank korábban esélyesként számon tartott vezetőjét.

"Vissza fogom léptetni Philipet, beszéltem de Guindos miniszterrel, és sok sikert kívántam neki" - mondta érkezését követően Paschal Donohoe ír pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy véleménye szerint a konszenzuson alapuló határozat az Európai Központi Bank javát fogja szolgálni.

"Az EKB felel Európa pénzügyi stabilitásáért, így rendkívül fontos" - hangsúlyozta Mario Centeno, a közös valutát használó uniós tagállamok pénzügyminisztereinek tanácskozásán.

A tisztséget jelenleg a portugál Vitor Constancio tölti be, akinek megbízatása május 31-én jár le. Az alelnöki mandátum nyolc évre szól és nem megújítható.

A hivatalos döntést az uniós tagországok állam- és kormányfői hozzák majd meg márciusi csúcstalálkozójukon, sokak szerint ez azonban már pusztán formaság.

Szakemberek szerint nagy jelentőséggel bír a poszt betöltőjének nemzetisége, azáltal ugyanis, hogy egy dél-európai ország adja az EKB alelnökét, még valószínűbbé válik, hogy Mario Draghi mandátumának 2019 őszi lejárta után az elnöki tisztség valamelyik északi országhoz kerül. Esélyesként tartják számon például Jens Weidmannt, a német központi bank elnökét.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 29. 07:33, kedd | Külföld

Szentszéki szóvivő: május 7-én kezdődik a pápaválasztó konklávé

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

2025. Április 29. 07:26, kedd | Külföld

Robert Fico: az EU megszűnéséhez vezetne a tagállamok vétójogának megszüntetése

Az európai uniós tagállamok vétójogának megszüntetése az EU megszűnéséhez vezető lépés lenne

2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld

Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor

Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.

2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak

Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak