Hírek
2022. Április 19. 11:09, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Ittasan ült volán mögé a fiú, nem lett jó vége

A 15 éves fiú ittasan, engedély nélkül vitte el nagynénje autóját Faddon. Rokonával autókázni akartak, de balesetet szenvedtek. Mindketten megsérültek.
Faddról érkezett bejelentés, hogy egy Fiat Panda típusú autó egy ház kerítésének hajtott szombat hajnalban, a kocsiban ketten utaztak mindketten megsérültek. A helyszínre érkező kollégáink meglepve tapasztalták, hogy a kocsit egy 15 éves fiú vezette. Még nagyobb volt a megdöbbenésük, amikor a jogosítvány nélkül közlekedő sofőrt megszondáztatták, és a szonda pozitív értéket mutatott. Az adatgyűjtés során kiderült, hogy a fiatal nagynénje autójával hajtott neki egy ház kerítésének. A rokon azonban nem adott neki engedélyt arra, hogy a kocsit használja – közölte a rendőrség.
A fiatalnak számos szabályszegés miatt kell felelnie. Vele szemben a rendőrök engedély nélküli vezetés és baleset okozása miatt is eljárást indítanak. Feljelentik továbbá ittas vezetés vétség és jármű önkényes elvétele bűntett elkövetése miatt is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.