Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2022. November 19. 09:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Ketten támadtak a sétáló férfira

Ketten támadtak a sétáló férfira

A súlyos testi sértés bűntette és garázdaság bűntette miatt indult ügyben az Esztergomi Járási Ügyészség a vádiratban végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott azzal a két férfival szemben, akik egy, a söröző előtt elhaladó gyalogost súlyosan bántalmaztak.

A vádirat szerint 2020. október 4-én az esztergom-kertvárosi söröző előtt együtt italozott a két elkövető, akik sörösüvegeket dobtak az arra sétáló sértett felé. Ezután az egyik férfi a sértettet többször megütötte, és megrúgta, miközben ehhez a kabátját is levetette. A másik férfi letört egy faágat, és azzal testszerte ütlegelte sértettet.

Arra érkezett egy férfi személygépkocsival, aki rákiabált az elkövetőkre, azonban az elkövetők ezután is folytatták a sértett ütlegelését, ezért a gépkocsival érkező férfi magához vett egy asztallábat azért, hogy a sértett védelmére kelljen. Az elkövetők egyike ekkor egy alkalommal a kezében lévő faággal a fején megütötte őt. A földre került férfit az egyik elkövető kétszer ököllel megütött.

Az elsőként megtámadott sértettnek az elkövetők testszerte zúzódásokat, horzsolásokat okoztak, valamint eltörték az orsócsontját és a kézközépcsontját, amelyek gyógytartama 8 hét.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság mindkét férfit végrehajtandó börtönbüntetésre és közügyektől eltiltásra ítélje.

Az esetről készült felvétel itt tekinthető meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.