Hírek
2011. Augusztus 08. 07:25, hétfő |
Belföld
Forrás: HírTV
Még számítógépes játék is lesz a gőzösön

Kiállítóhely lesz a Balaton első csavargőzöséből. A hajó a 19. században a Balatonon és a Dunán is szolgált, viszont évek óta a balatonboglári kikötőben áll. Az 1872-ben épült hajót a Balatoni Hajózási Zrt. újítja fel.
Gőzerővel folyik a munka a Balaton első csavargőzösén. A hajót kívül-belül felújítják. A hajó a 80-as években került Balatonboglárra, partra tették, így menekítve meg a megsemmisítéstől. Az állapota azonban csak romlott, vandálok rongálták meg, ellopták a hajócsavart és felgyújtották. Végül a város tulajdonába került. Most Játsszunk hajósinast! címmel gyerekeknek szóló kiállítást terveznek a hajó belsejébe.
„Dolgozunk azon, hogy pontosan milyen attrakciók legyenek benne, de mindenképpen számítógépes játékoktól elkezdve a hajó történetéről, a balatoni hajózásról is megtudhatnak majd a gyerekek sok érdekes dolgot” – mondta el Mészáros Miklós, Balatonboglár polgármestere.
Balatonboglár európai uniós pályázaton nyert pénzt a felújításra. 16 millió forintot költenek a hajóra, ebből csak kétmilliót kell a városnak fizetnie. A csavargőzös már idén ősszel teljesen megújul, a kiállítás pedig jövő nyárra készül el. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban