Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2023. November 01. 13:55, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: szélrekorddal búcsúzott az október

Meteorológia: szélrekorddal búcsúzott az október

Október utolsó napján megdőlt az országos napi legnagyobb széllökés rekordja - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a honlapján szerdán.

Azt írták: kedden két helyen, Fülöpháza Hattyús-szék és Kab-hegy állomáson is óránkénti 100 kilométeres széllökéssel érkezett a hónapzáró hidegfront.

Az erre a napra vonatkozó korábbi rekordot 1969-ben Kékestető állomáson rögzítették, akkor óránkénti 98 kilométeres széllökést mértek.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani