Hírek
2025. Január 24. 07:39, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki
A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává
- tájékoztatta az MTI-t a tárca csütörtökön.
A közleményben emlékeztettek: az Amerikai Egyesült Államok Magyarország egyik legfontosabb kereskedelmi partnere, a kormány célja, hogy Donald Trump hivatalba lépésével új aranykor köszöntsön be a magyar- amerikai együttműködésben.
A kormány arra törekszik, hogy a két ország között enyhüljenek a vízumszabályok, helyreálljon a kettős adóztatásról szóló megállapodás és újból közvetlen járatokkal lehessen utazni Budapest és a legfontosabb amerikai városok, például New York és Washington között
- emelték ki.
Katona Bencétől a nemzetgazdasági miniszter elvárja, hogy új üzleti kapcsolatokat alakítson ki Magyarország és az Egyesült Államok között, új befektetési és finanszírozási lehetőségeket tárjon fel, valamint munkájával segítse elő a magyar vállalkozások amerikai piacon való megjelenését. Továbbá azt, hogy segítse a tervezett beruházások megvalósulását, új finanszírozási programok kidolgozását, annak érdekében, hogy az Egyesült Államok ismét hazánk három legnagyobb befektetőjének egyike legyen.
Katona Bence a Hiventures Kockázati Tőkealap-Kezelő Zrt. vezérigazgatójaként szaktudást szerzett tematikus tőkealapok felállításában, kezelésében és startup vállalkozások finanszírozásában. A Nemzeti Tőkeholding Zrt. elnök-vezérigazgatójaként az állami hátterű tőkealapok harmonikus működéséért felelt, és elindította a 600 milliárd forint keretösszegű Baross Gábor Tőkeprogramot. A Focus Ventures Befektetési Alapkezelő Zrt. vezérigazgatójaként a hazai piacon már bizonyított közép- és nagyvállalatok finanszírozásában szerzett tapasztalatot. A Magyar Fejlesztési Bank Zrt. elnök-vezérigazgatójaként feladata a magyar vállalkozások teljesítményének növelése, versenyképességük erősítése, ezzel hozzájárulva a hazai gazdasági növekedés bővítéséhéhez - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt
Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.
2025. Február 04. 07:44, kedd | Belföld
A fiatalok átlagos havi nettó jövedelme 234 ezer forintra nőtt 2024 végére
2025. Február 04. 07:39, kedd | Belföld
Navracsics Tibor: a 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodását
A 2025-ös költségvetés szigorítja az önkormányzatok gazdálkodást és átláthatóbbá teszi finanszírozásukat a kormány reményei szerint - mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium (KTM) vezetője hétfőn Gödöllőn.
2025. Február 03. 06:00, hétfő | Belföld
Napos, de hideg idő várható a hét elején
Jellemzően napos, de az átlagosnál hidegebb idővel kezdődik február első hete: a hőmérséklet csúcsértéke 1-6 Celsius-fok között alakul, a fagyzugokban és a hóval fedett tájakon pedig akár mínusz 10 fok is lehet hajnalban.