Hírek
2012. Március 14. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Óriásgyárban szerel a magyar biciklicég

Átadták a Neuzer Kft. kerékpárgyárát kedden az Esztergomi Ipari Parkban.
Az ország legnagyobb, magyar tulajdonú, független kerékpárgyára teljes kapacitáson 130 főnek ad munkát és évente 140 ezer kerékpár legyártására képes – közölte az átadáson a társaság tulajdonosa.
A hatezer négyzetméteres hasznos alapterületű üzem a technológiai és informatikai fejlesztésekkel együtt mintegy 690 millió forint ráfordításával készült el, ebből 100 milliót telephely-fejlesztési pályázaton nyert a társaság – mondta Neuzer András. Megjegyezte, hogy a fejlesztés felkeltette a versenytársak figyelmét is, és egy szakmai befektető ajánlatot tett a cég megvásárlására, de nem jött létre az üzlet. Így a cég független maradt, azaz stratégiáját továbbra is a menedzsment határozza meg.
A menedzser-tulajdonos rámutatott, a társaság városfejlesztési okok miatt kényszerült telephelyváltásra. Az új üzem megépülése lehetőséget ad a termékszínvonal javítására, a kerékpárpiac prémiumszegmensében való megjelenésre.
A Neuzer cégcsoport Magyarországon több mint 170 főt foglalkoztat, forgalma 2011-ben meghaladta a 3,6 milliárd forintot. Kizárólag saját fejlesztésű és tervezésű kerékpárokat gyártanak, termékeiket saját hálózatukban értékesítik.
Hálózat
A vállalat kerékpárok értékesítéséből belföldön 2011-ben 1,4 milliárd forintos árbevételt ért el, hasonló összegű az EU-s országokból származó árbevétel. Az EU-s piacokon eladott 60 ezer kerékpár 64 százaléka Hollandiában, 17 százaléka Németországban talál gazdára.
A kétszintes kerékpárgyár hasznos alapterülete 6365 négyzetméter, a termelés 2860 négyzetméteres gyártórészlegen történik, mely a kerékgyártó-, a festő- és lakatosüzemet, valamint az összeszerelő üzemet foglalja magába. A csarnokban magasraktárat és gumiraktárat is berendeztek.
A társaság a pályázatban szereplő 423 millió forintos összegen túl további nettó 50 millió forintot fordított az épület járulékos beruházásaira, valamint 58 millió forintot költött közművek, utak és parkolók létesítésére, illetve 160 millió forintot ruházott be gyártósori, raktározási és informatikai fejlesztésekre. A gyár kialakításának teljes költsége elérte a 690 millió forintot.
Erdélyi leány
A cégcsoport tagja a Marosvásárhelyen működő Neuzer Románia, ahol összeszerelő üzem és nagykereskedelmi raktár működik. A romániai vállalat évente 9500 kerékpárt értékesít.
A Neuzer Kft. ezenfelül Csepelen tart fent egy nagykereskedelmi raktárat, illetve a dorogi hanglemezgyár területén raktározási tevékenységet folytat és egy munkásszállót üzemeltet a környék nagyvállalatainak.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok
2025. Április 16. 07:30, szerda | Belföld
Versenyfelügyeleti eljárást indított a GVH a Spar és az Auchan ellen
2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld
Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ
Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra
2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban