Városlista
2025. április 16, szerda - Csongor

Hírek

2024. Szeptember 09. 07:43, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: átfegyvereztük a légierőt az elmúlt években

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: átfegyvereztük a légierőt az elmúlt években

Szalay-Bobrovniczky Kristóf emlékeztetett arra, hogy a Magyar Honvédség forgószárnyas és merevszárnyas repülőeszközei vadonatújak, új Airbus helikopterflotta épült ki, a Gripen flotta négy harcászati vadászbombázóval egészül ki és néhány nappal ezelőtt érkezett meg a brazil Embraer gyár KC 390-es szállító repülőgépe.

Szólt arról, hogy jövőre új sugárhajtású kiképző repülőgépek érkeznek, valamint folyamatosan állnak rendszerbe a légvédelem legkorszerűbb, világszínvonalú eszközei, amelyek a magyar légtér biztonságáról gondoskodnak.

A székesfehérvári Albatrosz Repülő Egyesület 29. alkalommal rendezi meg Székesfehérvár határában található repülőtéren a Börgöndi Légiparádét, melyen bemutatkozik a magyar repülés és a repülőeszközök, a Magyar Honvédség légiereje és földi alakulatai.

Az idei légiparádé széles választékot kínál, a motoros műrepülés területén Veres Zoltán MXS gépével, Vári Gyula - korábbi MIG 21-es és MIG-29-es pilóta - új gépével, egy JAK-55 géppel érkezett. Látható a magyar fejlesztésű Genaviation GenPro műrepülőgép, a Dolhai Krisztián tervezte Altus, amely már öt világrekordot repült, valamint a sugárhajtású L-29 Delfin kiképzőgép.

Az eseményen szerepel a magyar katonai repülést meghatározó két helikopter, a KA-26-os és a MI-2-es, a szolnoki alakulattól dinamikus és statikus bemutatót tart egy H145M helikopter, továbbá repül a magyar fejlesztésű HungaroCopter könnyűhelikopter is.

Címkék: honvédség, légierő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban