Városlista
2025. április 16, szerda - Csongor

Hírek

2019. November 20. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Szexuális zaklatásért és gyermekpornográfiáért elítéltek egy tatabányai hitoktatót

Jogerősen hat év börtönre ítélt a Tatabányai Törvényszék kedden egy általános iskolai hitoktatót, aki két rábízott kiskorút szexuálisan zaklatott és gyermekek pornográf felvételeit tárolta a számítógépén

- tájékoztatta a törvényszék sajtótitkára az MTI-t. Sós Réka közölte: az alsósok hitoktatójaként dolgozó férfi 2018 májusában a rábízott lányok egyikéről félig lehúzta a nadrágját, és később ráfeküdt a tiltakozó sértettre. Egy másik lány fejét pedig ágyéka közelébe húzta.

A hitoktató 2015 novemberétől őrizetbe vételéig több száz, kiskorúakról készült, a nemi vágy felkeltésére szolgáló fotót, illetve videofelvételt tárolt a számítógépén.

A férfit korábban már szemérem elleni erőszak miatt szabadságvesztésre ítélték, amelyből 2015 márciusában szabadult feltételes kedvezménnyel.

A Tatabányai Törvényszék jogerős ítéletében helybenhagyva az első fokú döntést a visszaeső elkövetőt - személyi szabadság megsértése és gyermekpornográfia bűntette miatt - hat év börtönre ítélte, valamint örökre eltiltotta minden olyan foglalkozástól, amelyben 18 évesnél fiatalabbak felügyeletét, gondozását látná el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok

2025. Április 16. 07:28, szerda | Belföld

Tízből hat általános iskolás diák szakképzési intézményt választ

Már tízből hat diák az általános iskola nyolcadik évfolyama után szakképzési intézményt választ a továbbtanulásra

2025. Április 16. 07:25, szerda | Belföld

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antalt a szankciós listáról

Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban