Városlista
2025. április 18, péntek - Andrea

Hírek

2021. Augusztus 31. 16:50, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Vágánykorszerűsítés a Keleti pályaudvaron, változik a menetrend több vonalon

Vágánykorszerűsítés a Keleti pályaudvaron, változik a menetrend több vonalon

Vágánykorszerűsítéseket végeznek szeptemberben hétvégenként a budapesti Keleti pályaudvaron, emiatt számos ponton változik a menetrend a miskolci, a hegyeshalmi, a szolnoki és a kelebiai vonalon,

egyes járatok a Déli pályaudvarról indulnak - közölte a Mávinform kedden az MTI-vel.

A menetrendváltozások oka, hogy a Keleti pályaudvar és Kőbánya-felső közötti, már épülő harmadik vágányhoz új kitérő- és váltókapcsolatokat hoznak létre.

A szeptemberi hétvégéken a hegyeshalmi vonalon közlekedő soproni és szombathelyi InterCityk a Keleti pályaudvar helyett a Déli pályaudvarról indulnak és oda érkeznek. Néhány vonat pénteken és hétfőn is Déli pályaudvarra, illetve néhány IC-vonat csak Budapest-Kelenföldig közlekedik.

A hatvani vonalon a félóránkénti gödöllői betétjáratok helyett az egri InterRégiók állnak meg mindenhol, illetve azok csak Kőbánya-felső és Gödöllő között járnak.

Az újszászi vonalon a zónázó vonatok helyett minden egész órában egy Szolnokig mindenhol megálló vonat a Keleti pályaudvarról, a félórákban pedig Kőbánya felső-Sülysáp között betétjárat közlekedik. Valamennyi békéscsabai IC a Keleti pályaudvarról indul továbbra is, de két járat kivételével mindegyik megáll Kőbánya-felsőn is.

A hatvani és az újszászi vonalon minden vonat menetrendje módosul a szeptemberi hétvégéken.

A menetrendi változásról a Mávinform honlapján lehet részletesebben tájékozódni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld

Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport

A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.

2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld

Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség

Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.

2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld

Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát

Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok